Kā izvēlēties krūšu implantus – 5 atslēgas vārdi, kam jāpievērš uzmanība

Igaunijas tirgū tiek piedāvāti dažādu ražotāju implanti, ar atšķirīgu kvalitāti un īpašībām.  Vienlaikus tas nozīmē, ka sievietes bieži vien nav pilnībā informētas par savām iespējām un rodas jautājums, kā izvēlēties savus krūšu implantus? Ja esi kādreiz domājusi par krūšu implantu ievietošanu, tad šeit ir pieci būtiski atslēgas vārdi, kam jāpievērš uzmanība ikvienai sievietei, izvēloties sev implantus.

  1. Virsma

Pati svarīgākā implanta daļa ir tā korpuss, jo tas atrodas tiešā saskarē ar audiem. Ļoti būtiski pievērst uzmanību virsmas apstrādes tehnoloģijai. Izdarot nepareizu izvēli, var rasties komplikācijas. Piemēram, agrākās agresīvi raupjās virsmas var izraisīt vairākas blaknes (reakcija pret kapsulu, divkāršās kapsulas, implantu plīšana). Pēdējos gados tehnoloģija ir attīstījusies un tirgū ir ienākuši krūts implanti ar jaunu virsmas pārklājumu. Implants ar nanotehnoloģiski gludu virsmu ir šobrīd ķermenim draudzīgākais un dabiskākais variants krūšu palielināšanas jomā. (Zinātniskie pētījumi 1, 2)

  1. Elastība

Implanta korpusa elastība un gela fiziskās īpašības ir tieši saistītas ar rētu garumu. Jo elastīgāks implants, jo ķirurgam ir nepieciešama mazāka atvere, lai to ievietotu ķermenī. Īpaši elastīgus implantus ķirurgs var ievietot caur iespējami minimālu atveri. Vienlaikus mazāk elastīgiem implantiem jāveic garāks iegriezums, lai implants, ievietojot to ķermenī, nemainītu savu formu.

  1. Ražotājs

Līdzās zināmam zīmolam par implanta uzticamību liecina arī ražotājs un ražošanas process. Ja ražotājs un zīmols atšķiras, tad var rasties jautājums, kurš uzņemsies atbildību problēmu gadījumā? Ražošanas procesam jābūt caurspīdīgam un ražošanas vienībā jābūt nodrošinātai implantējamo produktu 100 % kontrolei.  Jāpievērš uzmanība arī tam, vai ražošanas vienība atbilst Amerikas Pārtikas un zāļu pārvaldes (FDA) noteiktajām prasībām un vai FDA ir tajā veikusi pārbaudi.

  1. Garantija

Izvēloties krūšu implantus, būtiski noskaidrot, vai un kādā apmērā ražotājs ir gatavs nest atbildību iespējamo komplikāciju gadījumā. Pasaulē ir tikai viens implantu ražotājs, kas papildus parastajai garantijai piedāvā arī paplašināto apdrošināšanas programmu, ar kuru, ja nepieciešams, tiek kompensētas atkārtotas operācijas izmaksas. Šādu pilnīgu apdrošināšanas paketi piedāvā ASV apdrošināšanas sabiedrība CNA. Tas, ka pastāv šāda garantijas programma, liecina par to, ka šo implantu iegāde ir saistīta ar ļoti mazu riska faktoru.

  1. Svars

Pēdējo gadu tendences liecina, ka priekšroka tiek dota mazākiem implantiem. Lai panāktu kuplāku rezultātu, implantu var sekmīgi kombinēt ar savu tauku šūnu transplantāciju. Tirgū ir pieejami arī t.s. vieglie implanti, taču to mazais svars ir priekšrocība drīzāk netradicionāli lielu implantu gadījumā. Papildus jāapzinās, ka, lai panāktu vieglāku svaru, jāsamazina implanta fiziskie rādītāji, piemēram, elastība.