Cik sterils ir mans implants?
Implantus var sterilizēts ar etilēnoksīda gāzi vai sausās karsēšanas ceļā. Motiva sterilizācijā izmanto tikai sauso karsēšanu.
Etilēnoksīdu ir aizliegts izmantot ASV
FDA neatzīst implantus, kas ir sterilizēti ar etilēnoksīda gāzi un tos nedrīkst pārdot ASV tirgū. Šī sterilizācijas metode tiek plaši izmantota Eiropā.
Sterilizācija ar etilēnoksīda gāzi notiek šādi: iepakojumā ievietots implants tiek novietots īpašā vidē, kurā tiek iepildīts etilēnoksīds. Šī indīgā gāze nonāk iepakojumā un iznīcina baktērijas. Lai inde izgarotu no iepakojuma, implants atrodas līdz 2 nedēļu ilgā karantīnā.
Sausā karsēšana ir drošāka, bet dārgāka metode
Būtiski efektīvāka un drošāka metode ir sausā karsēšana. Arī šajā gadījumā iepakojumā esošais implants tiek novietots īpašā vidē, bet tajā netiek iepildītas indīgās vielas. Tā vietā implants tiek apstrādāts ar karstumu.
Eiropā sterilizācijai tiek izmantots tikai etilēnoksīds, tā kā salīdzinājumā ar sauso karsēšanu tas ir ievērojami lētāk. Šobrīd Eiropā implantus, kas ir apstrādāti ar sauso karsēšanu, pārdod tikai divi uzņēmumi: Motiva un Natrelle.